#WILLCOOL
Кривий Ріг стане cool
коли президентом стане
ВІЛКУЛ
СКАЗАНО – ЗРОБЛЕНО.

Приклади добрих справ Олександра Вілкула
для рідного міста:
Мікрорайон Даманський
Після масштабної реконструкції мікрорайон Даманський став першим в Кривому Розі і області, де були проведені в найкоротші терміни комплексні роботи. Тут була побудована сучасна автомобільна дорога, оптимізована система дорожніх знаків, що дозволило істотно знизити кількість дорожньо-транспортних пригод, в тому числі за участю дітей. Мікрорайон заграв новими фарбами: яскраві будинки, сучасне освітлення. Парки та сквери набули нового вигляду, а у маленьких жителів з'явилися нові ігрові та спортивні майданчики. Все це позначилося і на роботі Північного ГЗК, працівники якого складали основну частину жителів Даманського. Підприємство відчуло приплив молодих кадрів, адже жити в оновленому мікрорайоні стало комфортніше.
Назад
Вулиця Мусорського
Два сквери, 3 спортивні майданчики: для екстремальних видів спорту, волейбольний майданчик та футбольне поле зі штучним покриттям.

В рамках реалізації проекту реконструкції вулиці Мусоргського модернізована вся вулична інфраструктура, оновлені фасади будинків, створені затишні місця відпочинку, дитячі майданчики, зони для міні-футболу та скейтборду. Дітям тепер нудьгувати не доводиться, а дорослі жителі вулиці із задоволенням відпочивають в квітучих скверах.
Назад
Проспект Південний
На проспекті Південному не просто було замінено дорожнє покриття, а фактично збудовано та облаштовано новий проспект. Прокладено безшумні трамвайні колії, які зробили за сучасними технологіями, був запущений і новий трамвай. Фасади 34 будинків покращилися, проспект отримав яскраве освітлення, затишні сквери і 8 нових зупинкових павільйонів.
Назад
Проспект Перемоги на ж/м Інгулець
В ході реконструкції «стара» частина проспекту, де знаходяться пам'ятники культури - пам'ятник Тарасу Шевченку, пам'ятний знак на честь 63-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, набула сучасного вигляду. Був оновлений великий центральний фонтан, замінено асфальтове покриття проспекту і пішохідних доріжок, реконструйована зливна каналізація, замінено зовнішнє освітлення. Для зручності жителів встановлені лави, мальовничі зелені острівці.
Назад
Проспект Карла Маркса (Поштовий)
Улюблене місце криворіжців отримало не тільки новий європейський вигляд, а й кілька цікавих об'єктів. Це АРТ-Майдан, сквер біля пам'ятника Тарасу Шевченку та Будинку Природи, пам'ятний знак на честь поштової станції, пішохідний фонтан. Всі сквери стали більш затишними. Відремонтували і підземний перехід, тепер він не тільки виглядає по-європейськи, а й зручний для людей з обмеженими можливостями і мам з візочками.
Назад
Станція Рокувата
Вокзал другий за значимістю міської залізничної станції - «Рокувата», побудований сто років тому, давно потребував реконструкції і модернізації, однак коштів на його оновлення традиційно бракувало. Олександр Вілкул на рівні уряду зміг підтримати ініціативу криворізької влади, «Укрзалізниці» і місцевих підприємств з реконструкції вокзалу «Рокувата». У підсумку все вийшло якнайкраще, і гості міста отримали можливість користуватися залізничними послугами на європейському рівні. Ігор Гладких, який очолював на той час Придніпровську залізницю, назвав реконструйований вокзал станції «Рокувата» одним з найкрасивіших і комфортних вокзалів усієї «Укрзалізниці».
Назад
Відкриття перинатального центру
Справжнім проривом в сфері акушерської та перинатальної медицини Криворіжжя стало відкриття в місті сучасного перинатального центру. Тут високоякісну медичну допомогу отримують мами і новонароджені. Сучасне обладнання і першокласні фахівці стали запорукою здорового і щасливого життя для сотень малюків, в тому числі і тих, хто народився з вагою від 500 грамів.
Назад
50 автівок для медиків Кривого Рогу
Олександру Вілкулу на посаді губернатора області вдалося суттєво підтримати медицину не тільки Кривого Рогу, а й усієї Дніпропетровщини. В цілому за 2010-2013 роки вдалося придбати для області загалом 570 автомобілів, в тому числі 170 автомобілів швидкої допомоги марок «Пежо» і «Форд». Такі автомобілі отримав Кривий Ріг. Це дозволило вивести роботу невідкладної допомоги на новий рівень і істотно скоротити час прибуття швидких до пацієнтів і надавати більш ефективну допомогу.
Назад
Унікальна радонова лікарня
В Україні родовищ з радоновими джерелами тільки два, один з них в Кривому Розі. З 1970 року в криворізькій лікарні № 11 введено лікування радоновими водами. Але через незадовільний санітарно-технічний стан будівель і приміщень в 2008 році радоновое відділення було закрито. Тисячі пацієнтів втратили можливість отримувати лікування. У 2011 році з ініціативи Вілкула з державного бюджету були виділені кошти на капітальний ремонт радонового відділення лікарні. Зараз в лікарні встановлено 14 сучасних бальнеологічних ванн. Також був проведений капітальний ремонт двоповерхового приміщення лікарні. Зараз в оновленому відділенні зможуть приймати лікувальні процедури до 300 пацієнтів на день.
Назад
Променевий апарат для онкодиспансеру, 4 нових томографа для міських лікарень
Нове обладнання дозволяє з високою ефективністю лікувати онкологічні пухлини шляхом їх опромінення з максимально близької відстані. Така технологія лікування зводить до мінімуму шкідливий вплив променевої терапії на організм хворого - на ділянки, не уражені злоякісними пухлинами. Не менш важлива для городян доступність діагностики на томографах.
Назад
Відновлення шахти ім. Орджонікідзе,
створення 600 робочих місць
Реанімація закритої шахти не тільки дозволила створити близько 600 нових робочих місць, зробити ЦГЗК більш економічно стійким підприємством, але і звела нанівець ризик виникнення техногенних аварій.
Назад
Виплата 8-місячних боргів по заробітній платі робітникам ЦГЗК
Після кризи в країні цілих 8 місяців працівники підприємства були позбавлені можливості забезпечувати свої сім'ї. Ситуацію зумів змінити Олександр Вілкул. Після того, як він очолив підприємство, вже через півроку борги по зарплаті були погашені, а підприємство вийшло на новий виробничий рівень. На комбінатах вчасно виплачувалася зарплата, а про трьох-чотириденку взагалі вдалося забути.
Назад
Безкоштовна медична страховка для всіх працівників на Центральному та Північному ГЗК
Крім виробничих досягнень на підприємствах під керівництвом Вілкула велика увага приділялася соціальній сфері. Так, була знайдена можливість надати за рахунок коштів підприємства медичну страховку кожному працівнику. Навіть в пік кризи на Ценртальному і Північному ГЗК був найвищий відсоток пільгових дитячих і сімейних путівок в санаторії та профілакторії.
Назад
Криворізькому університету надано статус Національного
Присвоєння Криворізькому університету статусу національного стало важливою подією не тільки для самого вузу, а й для Кривого Рогу в цілому. Зокрема, завдяки отриманому статусу в Університеті з'явилася можливість залучити до роботи кращі науково-викладацькі кадри країни і утримати талановитих молодих вчених. Крім того, це значно підвищило конкурентоспроможність криворізьких студентів на ринку праці в порівнянні з випускниками вузів з інших міст і вирішило питання з набором кваліфікованих кадрів криворізькими підприємствами.
Назад
Пляжна зона в парку Шахтарський
У Кривому Розі з'явився «Золотий пляж» - ця комфортна зона відпочинку в мальовничому місці стала улюбленим місцем відпочинку городян. На пляжі провели роботи з благоустрою. Вхід виклали плиткою, налагодили систему освітлення, встановили поблизу багато зручних лав, де можна відпочити, а також дитячі майданчики з атракціонами. Встановили навіси від сонця, кабінки для переодягання, а також надувну гірку і волейбольний майданчик, які користуються великою популярністю серед криворіжців різного віку.
Назад
Театр ім. Тараса Шевченка
Масштабна реконструкція з ініціативи Вілкула була проведена в Криворізькому театрі імені Т. Шевченка. Будівля отримала новий ввгляд і всередині і зовні, що дозволило збільшити кількість вистав, налагодити міжнародне співробітництво, підтримати молодих акторів і авторів, а також забезпечило комфортні умови для глядачів.
Назад
Пам'ятник Козаку Мамаю
Пам'ятник Мамаю уособлює образ козака-лицаря. Звели 2-метровий монумент на гранітному камені. Такий подарунок городянам присвятили відразу до двух свят - Дня захисника України та День українського козацтва. Повз пам'ятник зараз не проходить жоден відпочивальник парку Героїв. А дітлахи із задоволенням слухають історії про свого далекого пращура.
Назад
Зона відпочинку на 44-ому кварталі
Сквер на кільці 44-го кварталу з'явився в місті в рамках програми «Кривий Ріг - місто без околиць» в 2009 році. Він невеликий, але затишний. Тут можна посидіти на лаві в тіні дерев і помилуватися прекрасним музичним фонтаном, який ввечері сяє різнокольоровими вогнями. Також весь сквер освітлюють ліхтарі і гірлянди на деревах. Сюди приходять молоді мами з дітьми, тут призначають побачення закохані, а в обідню перерву в сквері можна відпочити від робочої рутини і зняти напругу.
Назад
Більше 120 дитячих майданчиків
120 дитячих майданчиків з ініціативи Олександра Вілкула виросли, як гриби у всіх районах Кривого Рогу. Тепер мамам не потрібно далеко їздити з малюками, щоб весело і активно провести час. Діти із задоволенням грають поблизу своїх будинків, розвиваються і міцніють, займаючись на спортивних снарядах.
Назад
Сучасна Льодова арена
Поява Льодової арени в Кривому Розі стала знаковою подією в історії місцевого спорту. Криворіжці змогли не тільки проводити дозвілля, катаючись на ковзанах, а й професійно займатися хокеєм і фігурним катанням. Зараз хокеїсти і фігуристи з нашого міста все частіше з'являються в списках переможців як обласних, всеукраїнських, так і міжнародних змагань.
Назад
Стадіон «Спартак»
2012 року було проведено капітальний ремонт глядацьких трибун стадіону, що забезпечило комфортне перебування на стадіоні близько 4 тисяч вболівальників. У приміщеннях, які знаходяться під трибунами, розташовані зали для занять боксом, легкою атлетикою, тенісом і баскетболом. В них створені всі умови для занять спортом. Крім того, на стадіоні облаштували "Клуб інвалідів" та встановили сучасні тренажери для дітей з особливими потребами.
Назад
4 футбольних поля зі штучним покриттям
Тепер юним спортсменам є куди направити свою енергію в позитивне русло. Поганяти м'яч на цих полях можуть і всі бажаючі.
Назад
Шаховий клуб - один з кращих в Україні
Поява сучасного шахового клубу в Кривому Розі привернула до інтелектуального виду спорту величезну кількість молоді. Майбутніх гросмейстерів тут готують справжні професіонали, причому абсолютно безкоштовно.
Назад
Храм на честь ікони Божої Матері
«Стягнення загиблих»
Будівництво Храму Ікони Божої Матері "Стягнення загиблих" почалося в 2008 році під патронатом Олександра Вілкула. Його будівля є частиною унікального духовно-патріотичного комплексу, аналогів якому немає в Україні. На території площею близько 1 га споруджено пам'ятник воїнам-інтернаціоналістам, працює музей військово-патріотичної слави. Служби, які проводяться в Храмі, відвідують сотні прихожан. Серед них - вдови та матері загиблих воїнів-інтернаціоналістів і ті, хто, переживши війну, залишилися в живих.
Назад
Церква Святої Тетяни, собор Покрова Божої Матері жіночого монастиря і Храм Різдва Христового
Під патронатом Олександра Вілкула в Кривому Розі були реконструйовані кілька церков і храмів. Важливою складовою цих перетворень є відродження духовних традицій і цінностей. Сьогодні тисячі криворіжців відвідують богослужіння в цих храмах, тут хрестять дітей, вінчаються і просто приходять заспокоїти душу.
Назад
Пам'ятник Миколаю Чудотворцю
У криворіжців з ініціативи Вілкула з'явилося нове комфортне місце для відпочинку. У Центрально-Міському районі провели реконструкцію площі біля храму Святого Миколая і встановили пам'ятник Миколаю Чудотворцю. Він став не лише окрасою площі, а й оплотом духовності для криворіжців. На самій площі біля храму встановлено зручні лави, працює і світлодинамічний фонтан.
Назад
Пам'ятник священномученикам Онуфрію і Порфирія
Відкриття пам'ятника стало важливою подією для Кривого Рогу. Городяни тепер приходять сюди віддати данину пам'яті людям, які пожертвували своїми життями, щоб відстояти і зміцнити багатовікову духовність України. У Кривому Розі з'явилося ще одне місце, де кожен може задуматися і зрозуміти, чого ж нам варто було бути українцями і зберегти свою віру.
Назад
Фонд Українська Перспектива
Перша недержавна гуманітарна допомога
Влітку 2014 року Олександра Вілкул, розуміючи всю складність гуманітарної катастрофи на сході країни, негайно створив Фонд «Українська перспектива», який став першою недержавною організацією, що почала надавати допомогу мирним людям, постраждалим від війни.

За 4,5 року понад 205 тисяч осіб по всій Україні (в 65 населених пунктах) отримали від Фонду Вілкула продукти, медикаменти, побутову техніку, набори для новонароджених, предмети першої необхідності та ін.

Медикаменти та обладнання також передані військовому госпіталю і міськлікарні №2 в Дніпрі, Військово-медичному клінічному центру Південного регіону в Одесі та іншим медичним установам.

Фонд співпрацює з Червоним Хрестом, UNICEF, «Лікарі без кордонів» та іншими вітчизняними і міжнародними гуманітарними організаціями.

Фонд допомагає медичним установам України, де проходять лікування і реабілітацію солдати і мирні жителі, які постраждали від бойових дій. Підтримує малозабезпечених, пенсіонерів та людей з особливими потребами. У зоні постійної уваги і турботи - дитячі будинки сімейного типу, сім'ї переселенців з новонародженими. Підтримує молодіжні та дитячі програми.

Третина всіх коштів Фонду була спрямована на роботу і підтримку проектів
в Кривому Розі.

Назад
Президентські проекти
для Кривого рогу
«Я ніколи не підводив своє рідне місто,
Кривий Ріг.
На посаді Президента нашої країни я зобов'язуюсь не підвести вас, не підвести
всіх українців».
Зниження тарифів
Знизити оплату за тепло - більше ніж в 3 рази.

Містом давно проведені розрахунки і виконаний енергоаудит усіх 12 000 багатоквартирних будинків. Мета - на 60% знизити споживання тепла. Загальна потреба в інвестиціях - 1,5 млрд євро - це сума не підйомна для міста, вирішити її можна тільки при президентській підтримці. В результаті, при зниженні ціни на газ в 2 рази і скороченні споживання тепла на 60% - можна знизити оплату за тепло більш ніж в 3 рази.
Витрати на комунальні послуги - не більше 15% сімейного доходу.
Для зниження тарифів в ЖКГ - використання газу, що видобувається державним підприємством «Укргазвидобування».
Повна відмова від імпорту газу за рахунок зростання власного видобутку.
Повна модернізація житлового фонду хрущовсько-брежнєвського періоду, що дасть економію 65% енергоносіїв.
Створення ефективної енергетики: будівництво нових генеруючих потужностей, модернізація існуючої інфраструктури, розвиток альтернативної і малої енергетики.
Ріст заробітної плати
Зарплата вчителя, викладача - коефіцієнт 1,5 до середньої зарплати по області.
Гідні зарплати для лікарів - коефіцієнт 1,5 до середньої зарплати по області.
Страховий медичний поліс за рахунок держави для пенсіонерів, малозабезпечених, військовослужбовців, працівників сфери освіти, поліцейських, лікарів.
Працюючим в недержавному секторі страховий поліс оплачує роботодавець.
Відродження безкоштовної швидкої медичної допомоги.
Матеріальна допомога одиноким матерям на рівні середньої зарплати по Україні.
Бюрократічні процедури будуть скорочені до мінімуму.

Створення страхових програм в Кривому Розі буде
під особистом контролем Президента.
Назад
Ріст пенсій
Пенсія - не нижче 40% від середньої заробітної плати по країні.
За даними статистики середня зарплата по країні в 2018 році склала 8865. Таким чином, пенсія криворіжців повинна бути не менше 3546 грн. З ростом середньої зарплати по країні пенсія також буде рости.
Державний медичний страховий поліс - кожному пенсіонеру.
Зниження цін на ліки за рахунок підтримки українських фармакологічних підприємств і підприємств з виробництва медичного обладнання.
Компенсація вартості ліків за рецептом.
Підтримка молоді
Комплексна система підтримки молодих сімей.
Органи місцевого самоврядування отримують кошти на розвиток профтехосвіти.
Обов'язкова військова підготовка для молодих людей терміном
від 3 до 6 місяців.
Безкоштовна перша вища освіта за спеціальностями реального сектору (промисловість, будівництво, IT), сільського господарства
і сфери послуг.
Перше робоче місце: роботодавець не сплачує єдиний соціальний внесок; молодий спеціаліст до 27 років не платить податок на доходи фізичних осіб.
Відновлення виплат при народженні: за першу дитину - 100 тис. грн, за другу - 200 тис. грн, за третю і наступних - 400 тис. грн.
Державне замовлення в ключових галузях економіки
(ВПК, машино-, авіа-, суднобудування).
Всі бюрократичні процедури будуть скорочені до мінімуму.

Міські програми по фінансуванню всіх напрямків будуть наповнені
за рахунок державної підтримки.
Назад
Медицина – на першому місці
Створення міського центру по профілактиці важких захворювань: туберкульозу, СНІДу та онкології.
Містом в 2012 році розпочато програму переселення туберкульозного диспансеру з центру міста за його межі. Зараз всі процедури заморожені через бюрократичні процедури. Вирішити можна тільки при прямій президентській підтримці.
Створення в місті державного кардіологічного центру, безкоштовного для жителів Кривого Рогу, при президентській підтримці.
Найактуальніша проблема Кривого Рогу - смертність від серцево-судинних захворювань.
Назад
Кривий Ріг – Спортивна столиця Європи
Кривий Ріг виграв в номінації «Спортивна столиця ЄВРОПИ 2022». Нашим партнером буде місто Генуя, Італія. Такого роду масштабний міжнародний захід -
це складне завдання президентського рівня.

Завдяки цій міжнародній події в Кривому Розі буде:
модернізований аеропорт;
розширені, побудовані, відремонтовані транспортні магістралі;
придбаний найсучасніший і комфортний міський транспорт;
побудовані додаткові готелі, ресторани, зони відпочинку;
створені сотні робочих місць.
Придбання нового міського транспорту
У рамках підготовки до проведення заходу «Кривий Ріг - Спортивна столиця Європи», необхідно змінити транспортну мережу - головні магістралі повинні забезпечуватися новими міськими тролейбусами і новими великими автобусами.

На першому етапі -50 нових тролейбусів в 2019-2020 роках. Загальна потреба в інвестиціях - понад 200 млн євро. Це завдання можна вирішити за підтримки на президентському рівні.
Назад
Будівництво цілорічної гірськолижної траси.
В рамках підготовки до проведення заходу
«Кривий Ріг - Спортивна столиця Європи», необхідно побудувати гірськолижну трасу для катання цілий рік.

Користь для Кривого Рогу:
Гірська траса буде точкою тяжіння для всієї України.
Проект забезпечить десятки робочих місць.
Це завдання президентського рівня.

Приклад:

У столиці Польщі Варшаві цілий рік відкрито гірськолижний схил «Щасливчики». По ньому можна з вітерцем проїхатися не тільки взимку. Всі 700 метрів спуску покриті спеціальними матами, що забезпечують відмінне ковзання навіть влітку, коли немає снігу.
Назад
Будівництво спортивно-концертного комплексу
В рамках підготовки до проведення заходу «Кривий Ріг - Спортивна столиця Європи», буде побудований спортивно-концертний комплекс на 6000 місць.

Це дозволить Кривому Рогу:
запрошувати зірок світового рівня в будь-яку пору року;
проведення будь-яких (від баскетболу до хокею) змагань національного і міжнародного рівня;
комплекс буде точкою тяжіння для всієї України.
створити десятки робочих місць.
Це завдання президентського рівня.
Назад
Реконструкція стадіону «Металург»
В рамках підготовки до проведення заходу «Кривий Ріг - Спортивна столиця Європи», буде виконано реконструкцію стадіону «Металург»

Користь для Кривого Рогу:
Масова спортивна культура в комплексі з екологічними заходами дозволить збільшити тривалість життя криворіжців, а також поліпшити його якість.
Масове залучення дітей і молоді до спорту знизить наркоманію і злочинність в Кривому Розі;
Можливість проведення заходів національного та міжнародного рівня під відкритим небом.
Це завдання можна вирішити тільки за допомогою президента.
Назад
Турбота про екологію - запорука здоров'я
і якості життя
100% екологічних зборів повинні залишатися в Кривому Розі.

Це дозволить за 3 роки домогтися істотного прориву в питанні екології, а за 5 років - домогтися кількості викидів на рівні нижче стандартних средньонаціональних показників.

Користь для Кривого Рогу:
скорочення кількості онкологічних захворювань, дитячої смертності, хвороби дихальних шляхів ;
збільшення тривалості життя криворіжців;
Це завдання президентського рівня.
Назад
Кривий Ріг - транспортний вузол між Європою і Азією
Протягом 5 років мерією Кривого Рогу ведуться переговори з керівництвом однієї з китайських провінцій про створення на базі Криворізького аеропорту і криворізького індустріального парку єдиного комплексу для поставок до Кривого Рогу для збірки комплектуючих електроніки та відвантаження в країни Європи. А також поставок продуктів харчування криворізького виробництва високої доданої вартості в Китай (протеїни, амінокислоти, харчові добавки). Тільки відсутність домовленостей на президентському рівні стримує проект.

Користь для Кривого Рогу:
Можливість для жителів Кривого Рогу купувати відносно дешеву продукцію виробництва країн південно-східної Азії;
Створення тисяч робочих місць;
Стрімкий розвиток міста (житлове, комерційне будівництво, розвиток транспортних сполучень, створення консульських і посольських представництв);
Потреба в інноваційних професіях створить новий ринок для молоді міста;
Приплив інвесторів забезпечить розвиток всієї інфраструктури міста.
Цей проект можливо реалізувати тільки з президентської підтримкою.
Назад